Rok Wiary powinien być dla Kościoła w Ugandzie okazją do powrotu w duszpasterstwie tematu pojednania. Mówił o tym kard. Fernando Filoni podczas spotkania z biskupami tego afrykańskiego kraju.
Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów przebywa tam z wizytą, podczas której spotkał się już z laikatem, duchowieństwem i osobami konsekrowanymi oraz seminarzystami.
Włoski purpurat przypomniał, że znaczne obszary Ugandy były przez lata doświadczane przez wrogość, przemoc i wojnę domową. Stąd wyzwaniem dla Kościoła jest kwestia przebaczenia między różnymi grupami społecznymi i plemionami. Jest to zadanie, które należy realizować na różnych poziomach duszpasterstwa, poczynając od najmniejszych wspólnot. Jak zaznaczył kard. Filoni, wiara umacnia się dzięki osobistej relacji z Chrystusem, który zmartwychwstał i pojednał nas z Bogiem. Oznacza to, że pojednanie ma charakter duchowy, a więc przedpolityczny, choć wpływa również na politykę jako taką.
Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów zachęcił ponadto ugandyjskich biskupów do troski o jedność ludu Bożego oraz o jakość posługi kapłańskiej i życia konsekrowanego. Ważne jest też zaangażowanie ludzi świeckich w apostolat oraz rozwój społeczny. Wśród innych istotnych zadań gość z Watykanu wymienił wspieranie małżeństwa i rodziny, promocję kobiet, a także dobre zarządzanie majątkiem kościelnym.
Nowe zabezpieczenie składa się z 9 nietłukących się i kuloodpornych szyb.
O zadaniach chrześcijan dla ludzkiego współżycia i społecznego rozwoju.
Galileusza niesłusznie był symbolem opozycji między nauką i Kościołem.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.