Nie rezygnujcie z roli ojców

O nierezygnowanie z roli ojców i pamięć o obowiązkach rodzinnych zaapelował bp Tadeusz Rakoczy, który w kościele św. Urbana w Brzeszczach przewodniczył Mszy w intencji górników i ich rodzin.

W liturgii wspomnienia św. Barbary wzięli udział m.in. pracownicy tamtejszej kopalni węgla kamiennego, przedstawiciele zarządu spółki i samorządowcy.

W homilii ordynariusz bielsko-żywiecki zachęcał górników, by nie rezygnowali ze swej roli ojców. „Dobre relacje ojca z dziećmi mają duże znaczenie w kształtowaniu wiary dzieci. Pozytywny obraz ojca w rodzinie daje dziecku możliwość poznania prawidłowego obrazu Boga – mówił bp Rakoczy. – Gdy braknie ojca, wtedy język wiary zostaje pozbawiony mocnego fundamentu doświadczenia ludzkiego. Gdy w rodzinie brakuje ojca z powodu sieroctwa, droga dzieci do prawdziwego obrazu Boga jest znacznie trudniejsza”.

Po nabożeństwie ordynariusz spotkał się z górnikami w cechowni największej na terenie diecezji bielsko-żywieckiej kopalni węgla kamiennego, należącej do Kompanii Węglowej.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama