BBC się modli

Niegdyś stawiana za wzór BBC podupada. Skandal pedofilski ze zmarłym już słynnym prezenterem w roli głównej, publikacja nieprawdziwych oskarżeń polityka Partii Konserwatywnej o pedofilię – to ostatnie afery, które wstrząsnęły stacją. Już wcześniej była ona krytykowana za antychrześcijańskie uprzedzenia.

Teraz jednak, gdy sytuacja w firmie stała się wyjątkowo nieciekawa, dziennikarze BBC rozpoczęli modlitwę w jej intencji. Andrew Graystone, szef jej działu kościelnego zorganizował w ostatni czwartek publiczne spotkanie modlitewne i poprosił o odmawianie następującej modlitwy:

"Boże, który przemówiłeś do świata u zarania jego dziejów i pozostajesz z nami do dziś;

Dziękujemy Ci za stację BBC, za jej bogate dziedzictwo, za żywotność, którą wnosi ona w życie tego narodu.

Dziękujemy Ci za jej publicystów, producentów, nadawców i dziennikarzy i za wszystkich, którzy pracują dla organizacji.

Dziękujemy ci za ich kreatywność i umiejętności techniczne, za ich przywiązanie do wysokich standardów produkcji.

Przyznajemy, że czasami popełniamy błędy i modlimy się o szybki powrót na drogę prawdy.

Prosimy, żeby wszyscy pracujący dla BBC w swej pracy wykazywali się mądrością, jednością, zrozumieniem i zdolnością osądu.

Niech nadal będą oni głosem bezradnych, wyzwaniem dla potężnych; niech będą dostawcami wiedzy dla niepewnego i zagubionego świata.

Pomóż im osiągnąć najwyższe standardy profesjonalizmu, zwłaszcza, gdy budżet jest napięty, czas nagli, a konkurencja wzrasta.

Niech mają siłę, by stawić czoła pokusom przyjmowania konsensusu, wygłaszania zbyt prostych wniosków, folgowania uprzedzeniom.

Pomóż nam, którzy czytamy, oglądamy, słuchamy i pracujemy dla BBC, odgrywać naszą rolę w społeczeństwie z mądrością, tak by prawda i piękno zawsze były znakami rozpoznawczymi naszej korporacji.

Ofiarujemy tę modlitwę w Imię Tego, który przyniósł Dobrą Nowinę, pokazał się jako Prawda i oddał Samego Siebie za świat w potrzebie."

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BBC

Reklama

Reklama