Niegdyś stawiana za wzór BBC podupada. Skandal pedofilski ze zmarłym już słynnym prezenterem w roli głównej, publikacja nieprawdziwych oskarżeń polityka Partii Konserwatywnej o pedofilię – to ostatnie afery, które wstrząsnęły stacją. Już wcześniej była ona krytykowana za antychrześcijańskie uprzedzenia.
Teraz jednak, gdy sytuacja w firmie stała się wyjątkowo nieciekawa, dziennikarze BBC rozpoczęli modlitwę w jej intencji. Andrew Graystone, szef jej działu kościelnego zorganizował w ostatni czwartek publiczne spotkanie modlitewne i poprosił o odmawianie następującej modlitwy:
"Boże, który przemówiłeś do świata u zarania jego dziejów i pozostajesz z nami do dziś;
Dziękujemy Ci za stację BBC, za jej bogate dziedzictwo, za żywotność, którą wnosi ona w życie tego narodu.
Dziękujemy Ci za jej publicystów, producentów, nadawców i dziennikarzy i za wszystkich, którzy pracują dla organizacji.
Dziękujemy ci za ich kreatywność i umiejętności techniczne, za ich przywiązanie do wysokich standardów produkcji.
Przyznajemy, że czasami popełniamy błędy i modlimy się o szybki powrót na drogę prawdy.
Prosimy, żeby wszyscy pracujący dla BBC w swej pracy wykazywali się mądrością, jednością, zrozumieniem i zdolnością osądu.
Niech nadal będą oni głosem bezradnych, wyzwaniem dla potężnych; niech będą dostawcami wiedzy dla niepewnego i zagubionego świata.
Pomóż im osiągnąć najwyższe standardy profesjonalizmu, zwłaszcza, gdy budżet jest napięty, czas nagli, a konkurencja wzrasta.
Niech mają siłę, by stawić czoła pokusom przyjmowania konsensusu, wygłaszania zbyt prostych wniosków, folgowania uprzedzeniom.
Pomóż nam, którzy czytamy, oglądamy, słuchamy i pracujemy dla BBC, odgrywać naszą rolę w społeczeństwie z mądrością, tak by prawda i piękno zawsze były znakami rozpoznawczymi naszej korporacji.
Ofiarujemy tę modlitwę w Imię Tego, który przyniósł Dobrą Nowinę, pokazał się jako Prawda i oddał Samego Siebie za świat w potrzebie."
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.