Kamerdyner przeprosił, prosi o wybaczenie

Z prośbą o wybaczenie do Benedykta XVI zwrócił się jego były kamerdyner. Napisał on list, którego treść jest jak na razie poufna.

Paolo Gabriele, były papieski kamerdyner oskarżony o „kradzież dokumentów” z apartamentów w Watykanie, poprosił Benedykta XVI o w wybaczenie. Jak donosi dziennik Episkopatu Włoch, „Avvenire”, Gabriele napisał list do papieża. Wyraził w nim „swój ból i skruchę, za to co zrobił”. Informację taką podał dziś do publicznej wiadomości Carlo Fusco, obrońca Paolo Gabriela. „Paolo napisał poufny i szczery list do Ojca Świętego. List przekazałem do Komisji kardynałów na ręce kard. Herranza. Prośba o wybaczenie i list są działaniami na wniosek pana Gabriele, nie są częścią procesu” – wyjaśnił włoski adwokat.
I dodał: „mój klienta przyznaje się w liście do popełnionych błędów, prosi o wybaczenie i potwierdza, że w aferę nie były zamieszane osoby trzecie”.

Proces Paolo Gabriele, o ile będzie miał miejsce, rozpocznie się prawdopodobnie w październiku. W każdym momencie, jak twierdzi dziennik, „Ojciec Święty może udzielić aktu łaski”.

Były papieski kamerdyner, Paolo Gabriele został aresztowany 23 maja po tym jak stwierdzono zniknięcie papieskich dokumentów i znaleziono je w domu Gabriele. Do zakończenia procesu oskarżony będzie przebywał w areszcie domowym.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KAMERDYNER

Reklama

Reklama