Trzema nowo otwartymi parafiami Kościół w Mongolii uświetni obchody 20-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej z tym środkowoazjatyckim krajem.
Obchody rocznicy rozpoczną się w lipcu. W kraju Czyngis-Hana od 1992 r. stale wzrasta liczba wierzących w Chrystusa. Obecnie katolicy mają cztery parafie służące ok. 800 wiernym. W Mongolii pracuje 71 misjonarzy (49 z nich to zakonnicy), w tym polscy salezjanie.
Działalność duszpasterska wśród Mongołów jest na różne sposoby ograniczana. Misjonarze podkreślają, że obecnie relacje z administracją nie są zbyt przyjazne dla katolików. Kościół jest nękany administracyjnie. Księża mają zakaz używania stroju duchownego w miejscach publicznych. Młodzież poniżej 16. roku można katechizować tylko za pisemną zgodą rodziców. Poza tym religii nie można nauczać w szkołach. Misjonarze mogą tam jednak wykładać inne przedmioty.
Gdy w 2002 r. bł. Jan Paweł II ustanowił prefekturę apostolską w Ułan Bator do wiary katolickiej przyznało się ponad 100 mieszkańców Mongolii. Od tego czasu ich liczba wzrosła ośmiokrotnie.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.