Pomóżcie im odzyskać godność

Episkopat Czech zaapelował do tamtejszych parafii, aby wzmogły działania na rzecz ofiar kryzysu gospodarczego. Dla rodzin, ojców i matek, bezrobocie nie jest jedynie problemem natury ekonomicznej.

Kłopoty ze znalezieniem pracy uderzają w ich godność i poczucie własnej wartości – piszą biskupi. Apelują zatem, by katolickie parafie stały się miejscami, w których potrzebujący zawsze będą mogli znaleźć pomoc, a przede wszystkim przekonać się o swej godności. Biskupi potwierdzają, że odpowiedzialność za przyszłość kraju spoczywa przede wszystkim na politykach. Przestrzegają jednak wiernych przed populistami, którzy starają się wykorzystać niezadowolenie społeczne do szerzenia nienawiści i gniewu.

O skutkach kryzysu gospodarczego czescy biskupi obradowali na zakończonej właśnie w Szpindlerowym Młynie w Karkonoszach sesji episkopatu. Korzystając z obecności nuncjusza abp Giuseppe Leanzy dyskutowali też o podróży Benedykta XVI na Kubę. Przypomnijmy, że w przededniu papieskiej wizyty czeski episkopat publicznie upomniał się o prześladowanych tam przez komunistyczny reżim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg