Pismo Św. dla ateistów i wierzących

Biblia odsłania nam zupełnie inny obraz Boga niż się spodziewamy. Nie tylko zaskakuje, ale także prowokuje, stawia pytania o nasze życie, zmusza do myślenia - podkreślił ks. dr Bartosz Adamczewski.

Ks. dr Adamczewski w ramach akcji Ewangelizacja Warszawy poprowadził cykl spotkań biblijnych pod tytułem „Biblia dla zakochanych i małżonków, dla ateistów i wierzących”.

Codziennie od poniedziałku 16 kwietnia do soboty 21 kwietnia w parafii Marka Ewangelisty na Targówku można było nie tylko posłuchać Pisma Świętego, ale także podyskutować nad wybranymi fragmentami i podzielić się z innymi własną refleksją.

Jak podkreślił ks. Adamczewski, często traktujemy Biblię jako księgę mówiącą o bardzo wzniosłych rzeczach, gdy tymczasem ona pokazuje nam Boga w sposób dla nas kompletnie zaskakujący. „Choć jako biblista zajmuję się nią od wielu lat profesjonalnie, w sposób naukowy, to jednak nieustanie odkrywam w niej takie rzeczy, których się zupełnie nie spodziewałem” - przyznawał.

- Przeważnie czytamy Pismo Święte wyrywkowo, po kawałku, zwłaszcza w czasie niedzielnych Mszy św., tymczasem dopiero kiedy potraktujemy Biblię jako całość i czytamy w większym gronie osób, to przychodzą różnego rodzaju olśnienia. Człowiek może wówczas zobaczyć Boga w zupełnie innej perspektywie - zauważył ks. Adamczewski.

„Dlatego - jak przyznał - w czasie naszych spotkań nie chcieliśmy zawiązywać jakiejś wspólnoty pomiędzy nami. Naszym celem była możliwość swobodnej dyskusji, w czasie której poprzez stawianie różnego rodzaju pytań była szansa odkrywania nowych dróg. Np. na jednym ze spotkań zatrzymaliśmy się nad biblijną Mikal Jahal, która była żoną Dawida. Zastanawiając się nad jej drogą rozwoju jako kobiety, ja jako ksiądz zupełnie inaczej pewne rzeczy postrzegam, a na co innego zwraca uwagę kobieta, która jest w naszym gronie - mówił ks. Adamczewski, podkreślając, że Pismo Święte pokazuje nam jak żyć w tym dalekim od ideału świecie, który „jest dla nas wyzwaniem i jednocześnie szkołą prawdziwej miłości”.

Ewangelizacja Warszawy po prawej stronie Wisły potrwa do 13 maja. Codzienne spotkania biblijne ks. dr Bartosz Adamczewski organizuje już od kilku lat.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama