Co czwarte dziecko w Polsce rodzi się jako dziecko nieślubne. Młodzi Polacy nie widzą ze strony państwa żadnych zachęt do zawierania związków małżeńskich - alarmuje Fundacja Mamy i Taty.
Fundacja jest inicjatorką wysyłania listów sprzeciwu do premiera wobec ewentualnej perspektywy zrównania związku małżeńskiego z konkubinatami. Listy ws. raportu Polska 2030 wysłało dotychczas ponad 5000 osób.
- Nie da się zbudować dynamicznie rozwijającego się kraju, na miarę wyzwań POLSKA 2030 bez promowania i doceniania rodzicielskiego wysiłku i prorodzinnych postaw. Rezygnacja ze szczególnej ochrony małżeństwa, deprecjacja odpowiedzialności i trwałości w relacjach między kobietą a mężczyzną i wprowadzanie instytucji związków partnerskich jako z natury rzeczy opartych na tymczasowości, ograniczonym zaufaniu i ograniczonej odpowiedzialności temu celowi nie służy - czytamy w komunikacie Fundacji Mamy i Taty.
Fundacja zwraca uwagę na wyniki badań prowadzone w wielu krajach, które jednoznacznie wskazują na "małżeństwo kobiety i mężczyzny jako źródło stabilnej dzietności, kapitału społecznego i intelektualnego obywateli i czynnikiem dynamizującym rozwój kraju". Fundacja podkreśla, ze "pora zacząć o tym mówić publicznie".
Celem kampanii Fundacji jest "pokazać małżeństwo kobiety i mężczyzny jako fascynujący projekt na życie. Chcemy tym samym afirmować zaufanie, odpowiedzialność i poświęcenie jako naturalne źródło szczęścia bliskie każdemu człowiekowi. Chcemy nowoczesnym językiem i w nowoczesny sposób opowiedzieć młodym ludziom o tym z czego często drwi współczesna kultura".
Jeszcze w styczniu rozpocząć mają się badania, które posłużą do sformułowaniu przekazu kampanii. W planach jest produkcja spotu telewizyjnego, który tak jak poprzednio miałby być emitowany w telewizji publicznej oraz telewizjach komercyjnych. Na koniec opracowany zostanie raport o sytuacji małżeństw w Polsce.
Szczegóły kampanii na: http://www.mamaitata.org.pl/
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.