Postaci, nauce i przesłaniu żyjącego na przełomie VII i VIII wieku w Anglii św. Bedy Czcigodnego poświęcił Benedykt XVI swą katechezę podczas audiencji ogólnej 16 lutego. Po raz pierwszy w tym roku odbyła się ona na Placu św. Piotra, gdzie pomimo zimna i przenikliwego wiatru zgromadziło się ok. 16 tys. pielgrzymów z całego świata.
Za zgodą Benedykta XVI w Watykanie opublikowano nieoficjalną wersję propozycji końcowych XI Zgromadzenia Generalnego Synodu Biskupów.
Św. Pius X to papież, który uświadomił całemu Kościołowi, że bez Eucharystii i bez przyswojenia sobie prawdy objawionej osobista wiara słabnie i umiera – napisał Franciszek w przedmowie do nowego studium na temat tego świętego Papieża z początku XX w.
Synod Biskupów dobiega końca. 25 października przed południem na 23., ostatniej już kongregacji generalnej, przedstawiono w auli propozycje ojców. Posłużą one do przygotowania przyszłej adhortacji apostolskiej.
O liturgii, jako szkole modlitwy mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej w Watykanie.
„Pielgrzymka do Portugalii była dla mnie doświadczeniem wzruszającym, obfitującym w wiele duchowych darów” – powiedział Benedykt XVI uczestnikom audiencji ogólnej 18 maja w Watykanie.
W czasie środowej audiencji generalnej, setnej od początku swego pontyfikatu, Benedykt XVI mówił o świętym Cyrylu Jerozolimskim.
W Rzymie rozpoczęły się obchody Jubileuszu wolontariuszy i pracowników dzieł miłosierdzia, których punktem kulminacyjnym będzie niedzielna kanonizacja ich wielkiego wzoru, jakim była bł. Matka Teresa z Kalkuty.
Kwestia wychowania katolickiego była głównym przedmiotem papieskiego przesłania do pierwszej grupy biskupów polskich przybyłych z wizytą Ad limina apostolorum.
Siostry Misjonarki Miłości przedstawiły ośmiodniowy program obchodów, których hasłem są słowa: „Nosicielka czułej i miłosiernej miłości Boga”, wpisujące się w trwający w Kościele Jubileusz Miłosierdzia.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papieska intencja modlitewna na październik 2024 r.