Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Tak konflikt w Katandze oceniają kongijscy biskupi.
Polscy biskupi u progów apostolskich.
W Rio de Janeiro trwa spotkanie formacyjne dla biskupów brazylijskich.
Bp Mering z biskupem pomocniczym Stanisławem Gębickim i pierwszą grupą biskupów polskich składających wizytę ad limina Apostolorum, uczestniczył dziś w spotkaniu z papieżem. Rozmowa polskich biskupów trwała pół godziny dłużej, niż było zaplanowane.
Od spotkania w Kongregacji Wychowania Katolickiego, rozpoczęła się wizyta ad Limina Apostolorum biskupów lubelskich wchodzących w skład grupy B, której przewodniczy ks. kard. Stanisław Dziwisz. Spotkanie z pierwszą grupą polskich biskupów trwało ponad godzinę.
Do 8 lutego polscy hierarchowie odwiedzą urzędy Kurii Rzymskiej omawiając różne aspekty działalności Kościoła w Polsce. Spotkają się też pięć razy w grupach i raz z papieżem Franciszkiem.
Polskie media zamiast ustalać fakty i sprawdzać daty lansują ostatnio uproszczoną wersję rzeczywistości powtarzając nie grzeszącą subtelnością opinię prof. Magdaleny Środy, że "atak" Kościoła na ideologię gender ma odwrócić uwagę wiernych od problemu pedofilii. Teza ta nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wystarczy rzetelnie sporządzić kalendarium wydarzeń.
Papież Franciszek powołał dwóch nowych biskupów pomocniczych w diecezji.
Adwent jest szkołą czekania. To nie jest czas umartwień, ale porządkowania naszych sumień – tak piszą o Adwencie w specjalnym liście pasterskim polscy biskupi.
W listopadzie 75 lat skończył znany w całej Polsce ze swoich kazań i pieśni bp Józef Zawitkowski.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papież Franciszek prosi w marcu o modlitwę „za rodziny w kryzysie”. „Módlmy się, aby podzielone rodziny mogły znaleźć w przebaczeniu uzdrowienie swoich ran” – apeluje Franciszek.