Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że jest "bardzo zasmucony" decyzją o przekształceniu muzeum Hagia Sophia w meczet. Do decyzji władz Turcji odniósł się podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Potrzebny jest skok jakościowy w stosunkach islamsko-chrześcijańskich.
Kwestia walki z wyzyskiem seksualnym, jakiego dopuszczają się niektórzy duchowni, problem wolności religijnej i relacji chrześcijaństwa z judaizmem, ale także polityka wobec migrantów zdominowały papieską konferencję prasową na pokładzie samolotu lecącego z Rabatu do Rzymu.
Nie jesteście na marginesie, lecz jesteście w centrum serca Kościoła – powiedział Franciszek do migrantów, z którymi spotkał się w siedzibie diecezjalnego oddziału Caritas w Rabacie.
O godz. 13.50 Airbus 320 "Aldo Palazzeschi" włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem wylądował na międzynarodowym lotnisku Rabat-Salé. Podczas dwudniowego pobytu papież odwiedzi między innymi islamską szkołę dla kaznodziejów, spotka się z migrantami i odprawi publiczną Mszę św. na stadionie. Hasłem tej 28. zagranicznej podróży papieża Bergoglio są słowa: "Sługa nadziei”.
Papież Franciszek, który w sobotę i w niedzielę złoży wizytę w Maroku, podkreślił zapowiadając ją, że uda się tam śladami św. Jana Pawła II. Jego wizyta w 1985 r. była historyczna, ale zbyt szybko zapomniano ją na Zachodzie - zauważa się we włoskiej prasie.
Papież Franciszek udaje się w sobotę w dwudniową podróż do Maroka. Kraj ten zajmuje szczególne miejsce w dziejach dialogu z innymi religiami; to tam 34 lata temu święty Jan Paweł II spotkał się z dziesiątkami tysięcy młodych muzułmanów.
Arcybiskup Tangeru Santiago Agrelo Martinez na 10 dni przed papieską podróżą do tego kraju.
Podpisana kilka dni temu przez Papieża Franciszka i wielkiego imama Al-Ahzar daje nowy impuls do dialogu międzyreligijnego.
Podpisana w Emiratach Arabskich wspólna deklaracja Papieża i imama Al-Azhar jest wielką szansą dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie – wskazują tamtejsi biskupi.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Intencja modlitwy na czerwiec.