Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ks. dr Marian Niemiec jest nowym biskupem ewangelickim w Katowicach. Wyboru dokonał w sobotę diecezjalny synod wyborczy. Synod odbył się w związku ze śmiercią - w styczniu br. - dotychczasowego zwierzchnika diecezji bp. Tadeusza Szurmana.
Mszą świętą w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zakończyło się 3-dniowe spotkanie grupy kontaktowej episkopatów Polski i Niemiec.
Poranną mszę dla osób osadzonych w areszcie śledczym w Katowicach odprawił w wielkanocny poniedziałek metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Świąteczne spotkania z aresztantami zapoczątkował ponad dwadzieścia lat temu obecny arcybiskup senior Damian Zimoń.
W kaplicy centrum handlowego SCC w Katowicach będzie można się wyspowiadać. Spowiedź będzie trwała tak długo, jak długo będą chętni do skorzystania z tego sakramentu.
- Jako młodzi ludzie nie jesteście majętni, ale jesteście bogaci młodością, entuzjazmem, perspektywą przyszłości, wiarą. Macie dobrą wolę, chcecie przemiany świata. Nie bójcie się zaangażowania w dobro, którego może być więcej w was i przez was - mówił młodym abp Wiktor Skworc.
- Krzyczeliśmy: "Szczęść Boże z Polski!", ale przy bardzo głośnych krzykach Włochów, nie byliśmy słyszalni - wyznaje pan Piotr Bednorz z Katowic, dzieląc się z nami wspomnieniami sprzed 35 lat, kiedy zupełnie nieoczekiwanie spotkał papieża Polaka.
To noc otwartego kościoła. Już w piątek od 20.00 do 23.30 przed kościołem Przemienienia Pańskiego w Katowicach młodzi zapraszać będą do adoracji Najświętszego Sakramentu.
- Trudno wskazać na dobro, które mogłoby konkurować z życiem – mówił "watykański minister zdrowia" w czasie międzynarodowej konferencji na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach.
Z dziećmi w Klinice Kardiologii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka spotkał się abp Zygmunt Zimowski.
Konkurs na pomnik prymasa Augusta Hlonda ogłosił prezydent Katowic.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papież Franciszek prosi w marcu o modlitwę „za rodziny w kryzysie”. „Módlmy się, aby podzielone rodziny mogły znaleźć w przebaczeniu uzdrowienie swoich ran” – apeluje Franciszek.