Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Liczba południowosudańskich cywilów, którzy znaleźli schronienie w bazach ONZ w Sudanie Południowym, po raz pierwszy od wybuchu konfliktu w grudniu 2013 roku przekroczyła 100 tys. - poinformowała w czwartek ONZ.
Szefowie instytucji UE i dziewiętnastu europejskich przywódców religijnych zaapelowali we wtorek do władz Sudanu o uchylenie wyroku skazującego młodą kobietę na śmierć za apostazję i o uwolnienie tej kobiety.
ONZ-owski Komitet Przeciwko Torturom uznał wysiłki Watykanu w zapobieganiu pedofilii w Kościele i wspieraniu ofiar takich czynów - to pierwsze przedstawione w piątek w Genewie konkluzje po analizie raportu Stolicy Apostolskiej.
Oddziały b. wiceprezydenta Sudanu Płd. Rieka Machara, które od połowy grudnia 2013 r. walczą z armią rządową, dokonały w ubiegłym tygodniu masakry setek cywilów w mieście Bentiu na północy kraju. Był to mord na tle etnicznym - poinformował w poniedziałek ONZ.
Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie uchwaliła w czwartek utworzenie misji pokojowej MINUSCA, aby powstrzymać przemoc między chrześcijanami a muzułmanami w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie nasilenie jej grozi przekształceniem się w ludobójstwo.
W poniedziałek w 20. rocznicę wybuchu ludobójstwa w Rwandzie do Kigali przybyło kilkanaście delegacji. Na uroczystości kładzie się cieniem odnowienie napięć między Paryżem a prezydentem Paulem Kagame, który znów oskarżył Francję o udział w masakrze.
Rada UE podjęła w poniedziałek decyzję o zakazie eksportu broni do Republiki Środkowoafrykańskiej. Zakaz obejmuje też świadczenie pomocy finansowej i technicznej, w tym wysyłanie żołnierzy najemnych.
Zamieszki w Sudanie Południowym nie mają podłoża czysto etnicznego. Jest to walka polityczna o władzę. Zwierzchnicy chrześcijańscy tego kraju, w tym biskupi katoliccy, sprzeciwiają się instrumentalizacji konfliktu.
Około tysiąca osób zabili na początku grudnia w Republice Środkowoafrykańskiej byli islamscy rebelianci - poinformowała w opublikowanym w nocy z środy na czwartek raporcie organizacja Amnesty International (AI).
UE traktuje Czarnogórę "jakbyśmy byli jakimiś prymitywami z buszu, którym jakaś europejska drużyna musi zmienić świadomość" - oznajmił metropolita Czarnogóry i Przymorza abp Amfilochiusz.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papieska intencja modlitewna na październik 2024 r.