Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Kościół obchodzi dziś Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Przypada on we wspomnienie świętej niewolnicy Józefiny Bakhity.
Nowe widowisko multimedialne.
Homilia papieża. Franciszek na placu św. Piotra dokonał dziś kanonizacji 35 nowych świętych, pochodzących z Brazylii, Meksyku, Hiszpanii i Włoch.
Kogo wyniesie do chwały ołtarzy papież, w czasie pielgrzymki do Kolumbii?
Dlaczego akurat San Giovanni Rotondo powstanie dom dla rodzin migrantów, noszący imię papieża Franciszka?
Nowa książka zawiera listy, które z okazji Wielkiego Czwartku Papież ten kierował przez cały swój pontyfikat do księży.
To właśnie w Greccio, w 1223 roku św. Franciszek urządził żłobek na święta Bożego Narodzenia, wprowadzając tradycję trwającą po dziś dzień na całym świecie.
Święty Jan Paweł II - ojciec młodzieży.
"Trwanie w Bogu i Jego miłości, aby głosić słowem i życiem zmartwychwstanie Jezusa, świadcząc jedność między nami i miłość wobec wszystkich. To czyniły cztery ogłoszone dziś święte a ich jaśniejący wzór jest wyzwaniem dla naszego życia chrześcijańskiego" - mówił Franciszek podczas dzisiejszej Mszy św. kanonizacyjnej w Watykanie. Papież ogłosił świętymi cztery zakonnice żyjące w XIX i na początku XX wieku.
- Chciałbym, abyście, w symbolu tej świecy, zanieśli Chrystusa do waszych wspólnot i do całej naszej Ojczyzny... - mówił Jan Paweł II.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Ojciec Święty wzywa nas, byśmy „nie popadli w obojętność” i byli „budowniczymi jedności”, modląc się wraz z nim do „Boga pokoju” za tamtejsze wspólnoty.