Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Do tej pory w Eswatini (dawniej Suazi) odnotowano więcej niż 34 tys. zakażeń koronawirusem, a zmarło ponad 900 osób.
Dzisiaj po południu w auli Pawła VI w Watykanie zostało zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki ponad 100 podopiecznych przytułku sióstr miłosierdzia San Gregorio al Celio, a także innych schronisk rzymskich.
Przy podejmowaniu decyzji konieczne jest jednak wzięcie pod uwagę dobra wspólnoty.
To jeden z elementów - "konkretny znak" - Światowego Dnia Ubogich. A 15 listopada 100 osób, reprezentantów najuboższych, weźmie udział w Mszy św. z papieżem Franciszkiem.
W obliczu pandemii to właśnie rodzina, ze wszystkimi jej słabościami, okazała się tak naprawdę najlepszym miejscem schronienia i stabilizacji.
Trzeba odbudować społeczeństwo i wspólnotę.
Na pomoc dla rzymian, którzy są bez pracy. Drugie tyle wyasygnują region Lacjum i gmina Rzym, po 500 tys. każde.
Faza 2 luzowania obostrzeń związanych z pandemią we Włoszech zakłada także otwarcie kościołów od 18 maja. Papież Franciszek odprawi w tym dniu poranną Mszę św. w bazylice św. Piotra, przy grobie Jana Pawła II.
Ambasada Tajwanu przy Stolicy Apostolskiej podarowała kard. Konradowi Krajewskiemu maseczki oraz puszki z tuńczykiem, ananasem i... szybkowary do gotowania ryżu.
Wszystkie liturgie sprawowane będą w bazylice i na placu św. Piotra, najprawdopodobniej także Droga Krzyżowa, która zwyczajowo odbywała się w Koloseum.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papież Franciszek prosi w marcu o modlitwę „za rodziny w kryzysie”. „Módlmy się, aby podzielone rodziny mogły znaleźć w przebaczeniu uzdrowienie swoich ran” – apeluje Franciszek.