Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Dokument liczy 33 strony, 5 rozdziałów i 120 punktów.
W Auli Synodalnej w Watykanie trwa głosowanie nad dokumentem końcowym. Jego ostateczną wersję biskupi poznali wczoraj po południu. Dziś rano mieli czas na jego osobistą lekturę.
Papież Franciszek przeprosił tych, którzy poczuli się dotknięci kradzieżą amazońskich figurek z kościoła Santa Maria in Traspontina w Rzymie i utopienie ich w Tybrze 21 października. Przedstawiały one nagą brzemienną kobietę, wyobrażającą Pachamamę (Matkę Ziemię).
Synod biskupów dla Amazonii wszedł w swą końcową fazę.
Polski biskup misyjny posługuje w Brazylii od 41 lat.
Ekologia, sprawy społeczne, kulturowe, a nawet duszpasterskie, związane z posługami czy zarządzaniem Kościołem są ważne, to jednak drugorzędne.
Jak mówią uczestnicy synodu, Francja nie uznaje wartości rdzennej ludności.
Rozpoczyna się ostatni etap Synodu Biskupów dla Amazonii. Dziś rano ojcowie synodalni zgromadzili się w obecności Papieża na 14. kongregacji generalnej.
Mówiono o tym na 11 kongregacji generalnej, która w obecności Papieża Franciszka odbyła się przed południem w Watykanie.
Kościół powinien przejść przez doświadczenie „viri probati” diakonów.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papież Franciszek prosi w marcu o modlitwę „za rodziny w kryzysie”. „Módlmy się, aby podzielone rodziny mogły znaleźć w przebaczeniu uzdrowienie swoich ran” – apeluje Franciszek.