Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
„Terroryzm i wojna nie prowadzą do żadnego rozwiązania, a jedynie do śmierci, do cierpienia tak wielu niewinnych ludzi” – powiedział Papież Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański. Papież wskazał na setki ofiar śmiertelnych i rannych. Złożył wyrazy współczucia rodzinom ofiar. Zapewnił o modlitwie za nich i za wszystkich, którzy doświadczają godzin terroru i udręki. Prosił, aby ataki się skończyły.
Wśród światowych liderów to Papież Franciszek jest tym, który najbardziej przejmuje się dramatem narodu syryjskiego i całego Bliskiego Wschodu. Kolejną, na pewno nie ostatnią, inicjatywą podjętą przez niego w tej sprawie był wczorajszy list do prezydenta Baszszara al-Asada.
Nigdy nie czujemy się bardziej wolni niż wtedy, gdy mając świadomość własnych ograniczeń dajemy z siebie wszystko – powiedział Papież do przedstawicieli Włoskiego Centrum Sportowego, które obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia. Zrzesza ono liczne przyparafialne grupy i stowarzyszenia sportowe.
Franciszek w wywiadzie dla Reutersa zdementował medialne pogłoski, jakoby miał podać się do dymisji w sierpniu. Nie wykluczył natomiast rezygnacji w przyszłości z powodu choroby. Wyraził też nadzieję na swoją podróż na Ukrainę.
Po odmówieniu modlitwy Regina coeli Papież zaapelował o ewakuację uchodźców z Libii oraz o pomoc dla ofiar powodzi w Południowej Afryce.
"Chociaż można oczekiwać pewnego ograniczenia działalności publicznej papieża Franciszka, w tym podróży na inne kontynenty, to zapewne będzie on pełnił swe obowiązki aż do śmierci".
Papież Franciszek spotkał się w sobotę z 10-letnią mieszkanką górskiego Trydentu na północy Włoch Fiammettą Melis. W miesiącach lockdownu uczestniczyła ona w zdalnych lekcjach, siedząc na pastwisku, gdzie była z ojcem, zajmującym się kozami i innymi zwierzętami.
Te słowa papież skierował do uczestników spotkania pod hasłem: "Dobro wspólne w erze cyfrowej", które zgromadziło specjalistów z wielu dziedzin: techniki, ekonomii, robotyki, socjologii, komunikacji, cyberbezpieczeństwa, ale także filozofii, etyki oraz teologii moralnej.
Tematowi modlitwy wstawienniczej poświęcił Papież homilię, którą wygłosił w Domu św. Marty.
Na potrzebę bycia człowiekiem pasji oraz pełnym entuzjazmu zwrócił uwagę Papież podczas audiencji dla młodzieży z katolickiego zespołu szkół im. św. Grzegorza Barbarigo z Padwy.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Maj, który przeżywamy w szczególnym czasie dla Kościoła i dla każdego z nas, jest zaproszeniem do modlitwy w intencji godnych warunków pracy.