Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
„Papieżu Franciszku – Mabuhay! Witamy Waszą Świątobliwość!” – głoszą liczne plakaty rozwieszone w Manili. W wielu świątyniach 12-milionowej stołecznej metropolii ustawiono naturalnej wielkości figury Ojca Świętego.
Podczas wizyty na Filipinach papież Franciszek będzie poruszał się w papamobile zbudowanym na bazie jeepneya - filipińskiej taksówki zbiorowej. Powstały one z amerykańskich samochodów terenowych, które wojska USA pozostawiły na Filipinach po II wojnie światowej.
O roli miłości w poznaniu Boga mówił dziś Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że Bóg swoją miłością zawsze nas poprzedza, zaś miłość chrześcijańska to nie słowa, lecz konkretne czyny. Papież podkreślił także, iż do poznania Boga nie wystarcza intelekt, ale potrzebna jest miłość.
Katecheza papieża Franciszka z 7 stycznia 2015 roku.
Roli matek w życiu rodzinnym poświęcił papież swoją dzisiejszą katechezę podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że bycie matką to nie tylko urodzenie dziecka, ale także wybór życiowy – decyzja, aby dawać życie. W Auli Pawła VI jego słów wysłuchało około 8 tys. wiernych.
Do modlitewnego rozważania o Trzech Mędrcach i ich drodze w poszukiwaniu Mesjasza zachęca nas Kościół w uroczystość Objawienia Pańskiego. Przypomniał o tym Papież podczas Mszy w Bazylice Watykańskiej.
Papież Franciszek zapowiedział w niedzielę mianowanie 20 kardynałów z całego świata, w tym 15, którzy nie ukończyli 80 lat. Wśród wybranych hierarchów dominują przedstawiciele odległych części świata. Otrzymają oni godność kardynała na konsystorzu 14 lutego.
Papież Franciszek jest osobą publiczną, w której Włosi pokładają największe zaufanie. Dane te pochodzą z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Demos&Pi.
Najważniejsze wydarzenia z życia Stolicy Apostolskiej i Watykanu w roku 2014.
Prośba o przebaczenie za molestowanie przez duchownych, upomnienie mafii, ale także znaczący udział w odnowieniu stosunków dyplomatycznych Kuba-USA - to tylko niektóre z gestów papieża Franciszka uznanych przez brytyjskich dziennikarzy serwisu "i100" i "The Independent" za "niesamowite" i godne zapamiętania w mijającym, 2014 roku.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papieska intencja na sierpień: „O umiejętność życia wspólnego”.