Dziś Francuzi zamieszkali wokół Nowego Sącza zwiedzali miasto ze swoimi polskimi rówieśnikami.
O niezwykłym ocaleniu z pogromu w Indiach rodziny z dwójką dzieci mówił w Rybniku bp Adam.
Chorwaci przyjechali do Winnego Grodu, bo tu mają przyjaciół.
Miejsce wizytował także komendant Żandarmerii Watykańskiej Domenico Giani.
Salwatorianie razem z młodzieżą ugościli przybyszów praktycznie z każdej strony świata: Kanadyjczyków, Ukraińców, Rumunów, Albańczyków. A to jeszcze nie koniec.
- Podobnie jak papież wyrusza w pielgrzymkę po świecie, tak i ten ołtarz ma docierać do różnych ludzi, by rozpowszechniać ideę modlitwy o pokój - mówi gdański artysta Mariusz Drapikowski.
Obecność Ojca Świętego i celebracja ŚDM właśnie w Krakowie jest z całą pewnością ważnym etapem wpisującym się w kontekst pielgrzymowania całego Kościoła w Roku Jubileuszowym, Roku Bożego Miłosierdzia” – powiedział ks. Oder.
W drogę do Krakowa wyruszyła z Birmy 17-osobowa grupa młodych, którym towarzyszy 4 księży.
Światowy Dzień Młodzieży obchodzony będzie także w Pakistanie i zainauguruje roczną peregrynację krzyża, która rozpocznie się 22 lipca od diecezji Faisalabad.
Dla ok. 300 pątników Częstochowa jest w tym roku jedynie etapem na trasie do Krakowa.