Papież pochodzący z Argentyny głosi Ewangelię w Korei. Piękny to znak uniwersalizmu Kościoła. Franciszek beatyfikował 124 męczenników koreańskich przy udziale miliona wiernych, a młodzież z 20 krajów Azji wezwał do ewangelizacji kontynentu.
Spotkanie z młodymi mieszkańcami kontynentu azjatyckiego, którzy przyjadą na VI Azjatycki Dzień Młodzieży, i beatyfikacja 124 męczenników wiary to główne powody pielgrzymki papieża Franciszka do Korei Południowej.
O Korei, społeczeństwie, dynamicznie rozwijającym się Kościele i roli w nim świeckich mówi pracujący w tym kraju ks. Jarosław Kamieński.
W trzy miesiące po pielgrzymce do ogarniętego kryzysem regionu Bliskiego Wschodu Franciszek odwiedzi kolejne "zapalne" miejsce świata - Półwysep Koreański.
W małej miejscowości blisko Morza Żółtego dotykamy początków koreańskiego Kościoła.
O koreańskich nadziejach związanych z wizytą papieża Franciszka z ks. Matthiasem Hur Jung-Jup, rzecznikiem kurii w Seulu i koordynatorem przygotowań do tej pielgrzymki, rozmawia Mariusz Majewski.
Otwarci na Boga i na religię. Zaangażowani we wspólnoty parafialne. Jednocześnie stale potrzebujący formacji i wiedzy religijnej. Świadomi dużej roli, jaką katolicyzm może odgrywać w życiu społecznym Koreańczyków. Do takiej wspólnoty przyjeżdża papież Franciszek.
Torturowani, maltretowani psychicznie, wykorzystywani do niewolniczej pracy, zabijani. Dramatyczny obraz sytuacji chrześcijan w Korei Północnej ukazują raporty ponadwyznaniowej organizacji Open Doors.