„Polska-Rosja: przełamać stereotypy”. Na ten temat mówiono wczoraj w Rzymie na konferencji zorganizowanej przez polską ambasadę przy Stolicy Apostolskiej we współpracy z ambasadą rosyjską.
Wystąpili obaj współprzewodniczący polsko-rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych, były minister spraw zagranicznych Adam Rotfeld i prof. Anatolij Torkunow z Moskwy. Papież przyjął ich dzisiaj na audiencji prywatnej. O jej znaczenie zapytaliśmy prof. Rotfelda.
Jest związana z pewnym nowym etapem prac Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych. Mieliśmy wczoraj spotkanie z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego przy Stolicy Apostolskiej i informowaliśmy na temat dotychczasowej pracy naszej grupy, która dotyka również stosunków między rosyjską Cerkwią prawosławną a Kościołem rzymsko-katolickim w Polsce. Otóż ten dialog między Kościołem a Cerkwią ma charakter całkowicie niezależny i autonomiczny. Natomiast nie ulega wątpliwości, że pozytywne oddziaływanie zarówno Cerkwi, jak i Kościoła ma istotne znaczenie dla na procesu zbliżenia porozumienia – dodał prof. Rotfeld.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.