Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, konsekrował nowo wybudowaną katedrę Matki Bożej Arabskiej.
Dziś rano w Bahrajnie miała miejsce uroczysta Eucharystia, podczas której kard. Luis Antonio Tagle, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, konsekrował nowo wybudowaną katedrę Matki Bożej Arabskiej. „Niech świat pozna Jezusa przez naszą miłość, naszą miłość powszechną, bezgraniczną” – powiedział kardynał podczas homilii.
Kardynał Tagle przekazał słowo wdzięczności i błogosławieństwa Ojca Świętego dla króla Hamada Bin Issa Al Khalifa za podtrzymanie tradycji wspierania Kościoła katolickiego przez jego rodzinę i za ofiarowanie ziemi, na której stoi obecnie katedra.
Myślą przewodnią homilii było stawanie się żywymi kamieniami Kościoła jako wspólnoty. „Podczas gdy budowa obiektu dobiega końca, budowa kościoła jako wspólnoty nigdy się nie kończy. To my jesteśmy żywymi kamieniami, które muszą być ciągle budowane i umacniane w duchowym domu. To budowanie ma miejsce tylko, gdy przychodzimy do Pana, «żywego kamienia odrzuconego przez ludzi, ale wybranego i cennego w oczach Boga»” – powiedział kard. Tagle. Chrześcijanie stają się żywymi kamieniami tylko przez przyłączenie się do Jezusa, co jest możliwe na trzy sposoby, sugerowane przez liturgię słowa usłyszaną podczas Eucharystii.
„Po pierwsze poprzez słuchanie Słowa Bożego. naród izraelski był poruszony do łez słuchaniem Słowa. Tylko ufając Słowu Bożemu staniemy się żywymi kamieniami wiary i mądrości w naszej wspólnocie. Bardzo często «twardymi kamieniami» we wspólnocie są ci, którzy przykładają większą wagę do własnych słów i pomysłów niż do Słowa Bożego. Zmiękczajcie serca, aby móc interpretować Słowo w Duchu Świętym. Po drugie, przez składanie siebie jako duchowe ofiary miłe Bogu. Jezus jest zarówno Ofiarą, jak i Świątynią doskonałej ofiary. Przyjdźmy do Jezusa i przyłączajmy się do Niego w ofiarowaniu naszego życia, naszego ciała i naszej krwi Bogu dla dobra naszych bliźnich. Nie wystarczy ofiarować rzeczy czy darów, choćby były one bardzo dobre i pożyteczne. Ofiarą miłą Bogu jest nasze ofiarowanie siebie. Po trzecie, służba miłosierdzia. Powinniśmy cieszyć się Bożymi darami z wdzięcznością, ale korzystanie z nich powinno sprawić, że będziemy pamiętać o tych, którzy mają mniej. Przyjdź do Jezusa, który jest obecny w głodnych, spragnionych, obcych, bezdomnych, chorych, uwięzionych i poczuj jak twoje serce bije na nowo do życia. Niech świat pozna Jezusa przez naszą miłość, naszą miłość powszechną, bezgraniczną.“
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.