Papież modli się za powodzian, mieszkańców RPA i Kuby

Okazją do zauważenia tych ognisk cierpienia było spotkanie Papieża z wiernymi na Anioł Pański.

Po modlitwie Anioł Pański Papież zapewnił o swojej bliskości z mieszkańcami Niemiec, Belgii i Holandii, dotkniętymi katastrofalnymi powodziami. „Niech Pan przyjmie do siebie zmarłych a ich rodziny pocieszy, niech wspiera wysiłki wszystkich, którzy pospieszyli na pomoc cierpiącym” – modlił się Franciszek.

– Watykan

Ojciec Święty zwrócił także uwagę na pogłębiającą się przemoc w Republice Południowej Afryki i wyraził swoją solidarność z mieszkańcami Kuby.

Jestem blisko najbardziej cierpiących

    „Niestety, w ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia o aktach przemocy, które dotknęły naszych braci i siostry w Republice Południowej Afryki, którzy już cierpią z powodu trudności ekonomicznych i zdrowotnych spowodowanych pandemią. Wraz z biskupami tego kraju zwracam się z serdecznym apelem do wszystkich zainteresowanych o pracę na rzecz pokoju i o współpracę z władzami w niesieniu pomocy potrzebującym. Niech nie zostanie zapomniane pragnienie, które kierowało narodem Afryki Południowej, aby odrodzić się w zgodzie wśród wszystkich swoich dzieci! – powiedział Papież. – Jestem również blisko drogiego narodu kubańskiego w tych trudnych czasach, zwłaszcza rodzin, które cierpią najbardziej. Modlę się do Pana, aby pomógł im budować w pokoju, dialogu i solidarności społeczeństwo coraz bardziej sprawiedliwe i braterskie. Wzywam wszystkich Kubańczyków, aby powierzyli się macierzyńskiej opiece Maryi Panny Miłosierdzia z El Cobre. Ona będzie im towarzyszyć w tej podróży.“

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama