Okazją do zauważenia tych ognisk cierpienia było spotkanie Papieża z wiernymi na Anioł Pański.
Po modlitwie Anioł Pański Papież zapewnił o swojej bliskości z mieszkańcami Niemiec, Belgii i Holandii, dotkniętymi katastrofalnymi powodziami. „Niech Pan przyjmie do siebie zmarłych a ich rodziny pocieszy, niech wspiera wysiłki wszystkich, którzy pospieszyli na pomoc cierpiącym” – modlił się Franciszek.
– Watykan
Ojciec Święty zwrócił także uwagę na pogłębiającą się przemoc w Republice Południowej Afryki i wyraził swoją solidarność z mieszkańcami Kuby.
Jestem blisko najbardziej cierpiących
„Niestety, w ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia o aktach przemocy, które dotknęły naszych braci i siostry w Republice Południowej Afryki, którzy już cierpią z powodu trudności ekonomicznych i zdrowotnych spowodowanych pandemią. Wraz z biskupami tego kraju zwracam się z serdecznym apelem do wszystkich zainteresowanych o pracę na rzecz pokoju i o współpracę z władzami w niesieniu pomocy potrzebującym. Niech nie zostanie zapomniane pragnienie, które kierowało narodem Afryki Południowej, aby odrodzić się w zgodzie wśród wszystkich swoich dzieci! – powiedział Papież. – Jestem również blisko drogiego narodu kubańskiego w tych trudnych czasach, zwłaszcza rodzin, które cierpią najbardziej. Modlę się do Pana, aby pomógł im budować w pokoju, dialogu i solidarności społeczeństwo coraz bardziej sprawiedliwe i braterskie. Wzywam wszystkich Kubańczyków, aby powierzyli się macierzyńskiej opiece Maryi Panny Miłosierdzia z El Cobre. Ona będzie im towarzyszyć w tej podróży.“
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.