Papież Franciszek otrzymał od Egana Bernala rower

Papież Franciszek przyjął w środę na audiencji kolumbijskiego kolarza Egana Bernala, od którego otrzymał rower wyścigowy. Zwycięzca tegorocznego Giro d'Italia ogłosił dzień wcześniej, że wyzdrowiał po przejściu COVID-19.

"Wiele w życiu wiedziałem, ale to jest wyjątkowe, najpiękniejsze doświadczenie, jakie kiedykolwiek przeżyłem" - powiedział dziennikarzom 24-letni Bernal po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa.

Kolumbijczyk miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa 4 czerwca, niecały tydzień po zwycięstwie w Giro d'Italia. We wtorek ogłosił w mediach społecznościowych swój powrót do zdrowia.

Kolarz podarował papieżowi rower typu Pinarello F12, ozdobiony niebiesko-białymi pasami jak na koszulkach reprezentacji Argentyny, ten sam model, na którym wygrał Giro. Wręczył również różowy trykot triumfatora Giro.

"To prezent ode mnie i od wszystkich Kolumbijczyków, którzy teraz potrzebują jego błogosławieństwa. Dorastałem w rodzinie katolickiej, jestem katolikiem. Przed najtrudniejszymi etapami modlę się" - dodał Bernal, któremu towarzyszyła jego partnerka Maria Fernanda Gutierrez.

W 2019 roku Bernal jako pierwszy kolarz z Ameryki Łacińskiej wygrał Tour de France, ale w ubiegłym roku musiał się wycofać z tego wyścigu z powodu problemów zdrowotnych. Zabraknie go również w tegorocznej "Wielkiej Pętli", która rozpocznie się 26 czerwca w Breście.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama