Papież staje w obronie migrantów wenezuelskich

Po modlitwie Anioł Pański, Papież skierował słowa wdzięczności pod adresem tych, którzy działają na rzecz migrantów.

Przyłączył się szczególnie do głosu biskupów kolumbijskich, którzy z uznaniem przyjęli decyzję władz swojego kraju o wdrożeniu statusu ochrony tymczasowej dla migrantów wenezuelskich przebywających do Kolumbii, który ułatwia ich przyjęcie, ochronę oraz integrację. Franciszek zauważył, że tego nie robi bogaty kraj, szczególnie rozwinięty, ale kraj, który ma wiele problemów z rozwojem, z biedą, będący prawie 70 lat w stanie wojny wewnętrznej. Pomimo tych problemów miał odwagę zwrócić się w stronę migrantów.

Ojciec Święty wspomniał także, że dziś przypada święto świętych Cyryla i Metodego, ewangelizatorów narodów słowiańskich, ogłoszonych przez św. Jana Pawła II współpatronami Europy.

Papież zachęca do jedności przy zachowaniu różnic

„Serdecznie pozdrawiam wszystkie wspólnoty żyjące na terenach ewangelizowanych przez Świętych Braci. Niech ich wstawiennictwo pomoże nam znaleźć nowe sposoby przekazywania Ewangelii. Ci dwaj nie obawiali się znajdować nowych dróg komunikowania Ewangelii. Niech ich wstawiennictwo wzmoże w Kościołach chrześcijańskich pragnienie dążenia do pełnej jedności przy jednoczesnym poszanowaniu różnic.“

Z okazji wspomnienia św. Walentego, Franciszek złożył życzenia narzeczonym i zakochanym, zapewnił ich o swojej modlitwie oraz udzielił im błogosławieństwa. Papież przypomniał, że w najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post, okres sprzyjający temu, aby w świetle wiary i nadziei spojrzeć na przeżywany obecnie kryzys. Poprosił także, aby nie zapomnieć o trzech słowach charakteryzujących styl Jezusa: bliskość, współczucie oraz czułość.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama