Po modlitwie Anioł Pański, Papież skierował słowa wdzięczności pod adresem tych, którzy działają na rzecz migrantów.
Przyłączył się szczególnie do głosu biskupów kolumbijskich, którzy z uznaniem przyjęli decyzję władz swojego kraju o wdrożeniu statusu ochrony tymczasowej dla migrantów wenezuelskich przebywających do Kolumbii, który ułatwia ich przyjęcie, ochronę oraz integrację. Franciszek zauważył, że tego nie robi bogaty kraj, szczególnie rozwinięty, ale kraj, który ma wiele problemów z rozwojem, z biedą, będący prawie 70 lat w stanie wojny wewnętrznej. Pomimo tych problemów miał odwagę zwrócić się w stronę migrantów.
Ojciec Święty wspomniał także, że dziś przypada święto świętych Cyryla i Metodego, ewangelizatorów narodów słowiańskich, ogłoszonych przez św. Jana Pawła II współpatronami Europy.
Papież zachęca do jedności przy zachowaniu różnic
Z okazji wspomnienia św. Walentego, Franciszek złożył życzenia narzeczonym i zakochanym, zapewnił ich o swojej modlitwie oraz udzielił im błogosławieństwa. Papież przypomniał, że w najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post, okres sprzyjający temu, aby w świetle wiary i nadziei spojrzeć na przeżywany obecnie kryzys. Poprosił także, aby nie zapomnieć o trzech słowach charakteryzujących styl Jezusa: bliskość, współczucie oraz czułość.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.