Dzieciątko Jezus wzywa do bycia małymi „mostami”

„Maryja wraz z Józefem mogą nas nauczyć, jak przyjąć Jezusa, jak Go adorować oraz jak podążać za Nim dzień po dniu” – tymi słowami zwrócił się Papież do dziewcząt i chłopców z włoskiej Akcji Katolickiej. Obchodzi ona w tym roku 50-lecie istnienia.

Ojciec Święty życzył zebranym, aby program formacyjny podjęty z tej okazji umocnił w nich świadomość powołania do bycia uczniami-misjonarzami. Złożył również życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Papież – trwajmy w zachwycie pasterzy
"Powierzam wam zadanie do wykonania w domach: w Dzień Bożego Narodzenia zgromadźcie się na modlitwie i z tym samym zachwytem pasterzy spójrzcie na Dzieciątko Jezus, które przyszło na świat, aby przynieść miłość Boga, która czyni wszystko nowym. Jezus poprzez swoje narodzenie, stał się pomostem pomiędzy Bogiem a ludźmi, pojednał ziemię z niebem oraz odbudował jedność całego rodzaju ludzkiego – podkreślił Papież. I dzisiaj On również was wzywa do bycia «mostami», tam gdzie żyjecie. Już dzisiaj zdajecie sobie sprawę, że zawsze trzeba budować mosty, nieprawdaż? On zaprasza was do bycia małymi «mostami», tam, gdzie żyjecie. Już teraz zdajecie sobie sprawę, że to jest zawsze potrzebne. Czasami nie jest to łatwe, ale jeśli jesteśmy zjednoczeni z Jezusem, możemy to czynić".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama