Papież: niezapowiedziana wizyta we wspólnocie Nowe Horyzonty

Wizyta wpisuje się w klimat „Piątków miłosierdzia”, kiedy Papież odwiedza różne wspólnoty wspierające osoby znajdujące się w potrzebie.

Dziś rano Franciszek udał się do położonego na południe od Rzymu Frosinone, gdzie złożył niezapowiedzianą wizytę we wspólnocie Nowe Horyzonty. Towarzyszył mu znany śpiewak i muzyk Andrea Bocelli.

Wspólnota ta, założona przed 25 laty przez Chiarę Amirante, przyjmuje i wspiera tzw. ludzi nocy, zalegających ulice po zapadnięciu zmroku i często poranionych przez uzależnienia od narkotyków, hazardu, seksu, czy też wyrzuconych poza nawias społeczeństwa.

8 czerwca tego roku, w dniu, kiedy wspólnota obchodziła srebrną rocznicę założenia, zadzwonił do nich Papież z gratulacjami i najlepszymi życzeniami. Wysłał do nich także list gratulacyjny oraz nagrał wideoprzesłanie.

Wspólnota Nowe Horyzonty działa w wielu krajach świata i prowadzi 228 ośrodków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.