Franciszek w Bułgarii i Macedonii Północnej

Plan papieskiej wizyty. Rozpocznie się ona w niedzielę, 5 maja.

Papież rano przyleci do stolicy Bułgarii, Sofii, gdzie najpierw spotka się z członkami rządu oraz prezydentem, a także przedstawicielami społeczeństwa i korpusem dyplomatycznym. Następnie złoży wizytę patriarsze Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego. Po południu odprawi Msze dla tamtejszych katolików.

W poniedziałek rano przeleci samolotem na południe Bułgarii, gdzie w mieście Rakowski najpierw odwiedzi obóz dla uchodźców, a następnie odprawi Mszę z udzieleniem I Komunii św. i spotka się z wiernymi. Po południu wróci do Sofii, gdzie będzie przewodniczył modlitwie w intencji pokoju.

Trzeci dzień swojej wizyty na Bałkanach Papież spędzi w stolicy Macedonii Północnej, w Skopje. Po spotkaniu z władzami kraju oraz korpusem dyplomatycznym uda się na miejsce upamiętniające św. Matkę Teresę z Kalkuty, która urodziła się w tym mieście. Następnie będzie przewodniczył Mszy, a po obiedzie weźmie udział w ekumenicznym spotkaniu z młodymi, a potem z kapłanami i osobami konsekrowanymi. Wieczorem powróci do Watykanu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama