Świadomie ujawnił tajemnicę

Nie przypadkowo Jan Paweł II zdecydował, aby treść tzw. trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawniona została w czasie Wielkiego Jubileuszu, w momencie przejścia w nowe tysiąclecie - powiedział ks. Federico Lombardi w komentarzu na temat zbliżającej się podróży Benedykta XVI do portugalskiego sanktuarium maryjnego.

„Dobiegał końca wiek, nacechowany wielkimi boleściami, których dramatyczną i zarazem świetlaną interpretację duchową przynoszą właśnie objawienia fatimskie: czas wojen i męczeństwa, w którym Kościół i sam papież uczestniczyli do końca w cierpieniach i pragnieniu zbawienia, żywionym przez całą ludzkość” - powiedział watykański rzecznik prasowy w komentarzu przygotowanym dla cotygodniowego magazynu „Octava dies” watykańskiego ośrodka telewizyjnego CTV, którego jest też dyrektorem.

„W miejscu, które nie miało żadnego znaczenia, dzieciom, które nie wiedziały o niczym, powierzone zostało orędzie, które w całej swej prostocie wyzwalało duchową moc, zdolną przekroczyć granice i szerzyć się poprzez najpoważniejsze wstrząsy w historii ludzkości. Teraz, kiedy 'tajemnica' została już ujawniona, ponieważ wydarzenia już miały miejsce, co ma nam jeszcze do powiedzenia fatimskie orędzie?” - pyta włoski jezuita.

Przypominając słowa, którymi zakończył teologiczny komentarz do tajemnicy fatimskiej ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Joseph Ratzinger, mówiąc, że historię ludzkości budują działanie Boga i wolność człowieka, rzecznik watykański stwierdził: „Potrzebujemy czystych i niewinnych oczu, ażeby odczytywać drogę nowego tysiąclecia i rozumieć, gdzie znajdują się jego niebezpieczeństwa oraz jego prawdziwe nadzieje. W obliczu historii orędzie fatimskie zachowuje całą swoją powagę”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg