Uzdrowienie za przyczyną Jana Pawła II?

Siostra Marie Simon-Pierre, której niewytłumaczalne uzdrowienie za przyczyną Jana Pawła II bada obecnie Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych czuje się dobrze, a pogłoski poddające stan jej zdrowia w wątpliwość są bezpodstawne – poinformował dziennik „La Croix”.

W informacji podanej dziś na stronie internetowej francuskiego dziennika podano, że siostra Marie Simon-Pierre uczestniczyła niedawno w spotkaniu z ekspertami i przedstawicielami władz francuskiego Kościoła w domu generalnym zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego, w Bourgoin-Jallieu w departamencie Isère we wschodniej części kraju. Stwierdzono, że ma się ona bardzo dobrze.

Zdaniem ekspertów francuskiego Kościoła wszelkie wątpliwości w tej sprawie są bezpodstawne. Jednocześnie powołując się na kompetentne źródła podkreślono, że proces beatyfikacyjny Jana Pawła II toczy się normalnym biegiem. Wątpliwości zgłaszane przez jednego z ekspertów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych służą jedynie uwiarygodnieniu wyleczenia „niewytłumaczalnego, natychmiastowego, całkowitego i definitywnego”, tak jak to powinno mieć miejsce w przypadku uznania cudu. "Tak uważają przynajmniej francuscy eksperci oraz władze Kościoła we Francji" – stwierdza „La Croix”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.