Franciszek człowiekiem o głębokiej formacji teologicznej

List Benedykta XVI z okazji opublikowania serii wydawniczej „Teologia Papieża Franciszka”.

Pochwalam tę inicjatywę, która chce przeciwstawić się i zareagować na niepoważne i niesprawiedliwe oceny, według których Papież Franciszek miałby być tylko człowiekiem praktycznym, z małą formacją teologiczną i filozoficzną, podczas gdy ja byłbym jedynie teoretykiem teologii, który niewiele zrozumiał z realnego życia współczesnego chrześcijanina – napisał Papież emeryt z okazji opublikowania serii wydawniczej: „Teologia Papieża Franciszka”.

W liście skierowanym do prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji ks. Dario Eduardo Viganò, Benedykt XVI wyraził także wdzięczność za otrzymane książki napisane przez 11 uznanych teologów. Pokazują one – zaznaczył – że Franciszek jest człowiekiem o głębokiej formacji filozoficznej i teologicznej. Dzięki nim widać także wewnętrzną kontynuację dwóch pontyfikatów, ze wszystkimi różnicami stylu i temperamentu.

W czasie prezentacji serii redaktor wydawniczy watykańskiego wydawnictwa Libreria Editrice Vaticana o. Giulio Cesareo podkreślił, że są czynione przygotowania do jej tłumaczenia na inne języki, m.in. także na polski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.