- Nie wystarczy zbudować sobie obrazu Boga w oparciu o to, co usłyszeliśmy - powiedział papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą „Anioł Pański”. Wskazał, że życie wiary polega na pragnieniu przebywania z Jezusem, a zatem poszukiwaniu miejsca Jego zamieszkania.
Ojciec Święty stwierdził, że jest to częścią naszego duchowego powołania.
„Jesteśmy więc powołani do przekroczenia religijności nawykowej i oczywistej, ożywiając spotkanie z Jezusem na modlitwie, w rozważaniu Słowa Bożego i uczestnicząc w sakramentach, aby przebywać z Nim i przynosić owoc dzięki Niemu, Jego pomocy, Jego łasce”.
- Od tej chwili, z powodów duszpasterskich, Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców będzie obchodzony w drugą niedzielę września - powiedział papież Franciszek po modlitwie „Anioł Pański”. Nawiązał do przypadającego dziś 104. Dnia Migrantów i Uchodźców, przypominając o porannej Mszy św., którą odprawił ze sporą grupą imigrantów i uchodźców, przebywających w diecezji rzymskiej. Dodał, że migracje są dziś znakiem czasu, co podkreślił w Orędziu na dzisiejszy dzień.
„«Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki (por. Mt 25,35.43)». W tym kontekście pragnę potwierdzić, że nasza wspólna odpowiedź mogłaby być osnuta na czterech czasownikach: przyjmować, chronić, promować i integrować”.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.