Podróż apostolska, a nie humanitarna

Na ten wymiar papieskiej pielgrzymki zwraca uwagę Antonia Gabela, misjonarka z Drogi Neokatechumenalnej, która prowadzi wspólnotę tego ruchu w Rangunie.

Birma i Bangladesz to kraje o ogromnych problemach społecznych, a Kościół jest tam znikomą mniejszością. Dlatego w odniesieniu do tej azjatyckiej podróży Papieża niejednokrotnie akcentuje się przede wszystkim jej społeczny i humanitarny aspekt, zapominając o jej podstawowym, apostolskim charakterze. Na ten wymiar papieskiej pielgrzymki zwraca uwagę Antonia Gabela, misjonarka z Drogi Neokatechumenalnej, która prowadzi wspólnotę tego ruchu w Rangunie.

„Podstawowe przesłaniem, które Papież przynosi, jest takie, że Bóg istnieje i kocha każdego człowieka, posłał swego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł za każdego z nas, aby dać nam nowe życie. Takie jest papieskie przesłanie, przesłanie pokoju i pojednania z Bogiem. Bo kiedy pojednamy się Bogiem, to z tego pojednania wyniknie też pojednanie między ludźmi” – powiedziała Radiu Watykańskiemu Antonia Gabela.

Neokatechumenat dotarł do Birmy przed 4 laty. Aktualnie ruch ten ma w tym kraju trzy wspólnoty.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.