Birmańczycy muszą odkryć godność człowieka

Trwające przez 60 lat wewnętrzne konflikty wycisnęły na Birmie bardzo silne piętno.

Wskazuje na to pracujący tam ks. Girish Santiago SJ. Jego zdaniem najważniejszym dziś wyzwaniem dla Birmy jest przywrócenie poszanowania godności człowieka. Birmańczycy je zatracili pod wpływem okrutnych wydarzeń, których byli świadkami i uczestnikami. Poważnym problemem jest też jedność samego społeczeństwa, podzielonego na odrębne grupy etniczne. Mówi ks. Santiago.

„Papież przybywa do Birmy jako pasterz, a także posłaniec pokoju, miłości i nadziei. Taka jest jego misja jako zwierzchnika religijnego. Zarazem jednak jest on postrzegany w Birmie jako ważny autorytet na forum międzynarodowym. I to może mieć wpływ na Birmańczyków. Bo dziś wszyscy są bardzo podzieleni. Każda grupa etniczna myśli tylko o swoich problemach. Mam nadzieję, że jego obecność i jego autorytet sprawi, że Birmańczycy zostaną zjednoczeni na wspólnym fundamencie, jako dzieci Boga i jako ludzie. Jeżeli Papieżowi się to uda, to będzie to wielkim osiągnięciem” – powiedział ks. Girish Santiago SJ.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.