Święty Jan Paweł II odwiedził ten kraj w 1986 roku.
Podczas gdy Bandladesz przygotowuje się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, który przybędzie tam 30 listopada, wielu jego mieszkańców wspomina wizytę w tym kraju św. Jana Pawła II. „Kiedy 31 lat temu wylądawał na lotnisku ucałował ziemię naszego kraju - wspomina o. Bulbul Augustine Rebeiro, dyrektor Chrześcijańskiego Centrum Komunikacji. – Tym gestem zdobył serca wszystkich mieszkańców. Mówił o pokoju i zachęcał do przebaczenia. Kościół katolicki w Bangladeszu pozostawił dojrzalszym”.
W czasie tego pobytu Jana Paweł II wyświęcił także 19 nowych kapłanów. Jednym z nich był o. Xavier Purifacation, który podkreślił ogromną radość z faktu, iż nasz Papież Polak został świętym. „Pomyślałem wtedy, że otrzymałem święcenia kapłańskie od świętego. Jego przyjazd był błogosławieństwem dla całego kraju”.
Zdaniem o. Boniface Murmu przemówienia Jana Pawła II dotknęły nie tylko chrześcijan, ale także i muzułmanów, buddystów i hinduistów. Stał się papieżem wszystkich – powiedział. Wielu w Bangladeszu do dziś nosi w sercu jego nauczanie”.
Noel Gomes mogła wtedy osobiście spotkać się z Janem Pawłem II. „Kiedy dotknęłam i ucałowałam jego rękę – wspomina – była taka delikatna i ten uśmiech, jak u dziecka. Wtedy mówił nam o społeczeństwie wolnym od przemocy i zachęcał nas, abyśmy budowali zgodną wspólnotę”.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.