Kolumbia: papamobil prawie gotowy

Panoramiczne samochody, którymi Franciszek będzie przemieszczał się w pobliżu miejsc celebracji w Kolumbii, są już prawie gotowe. Poinformowali o tym rządowi i kościelni organizatorzy wrześniowej wizyty Papieża w tym kraju.

Jednocześnie miejscowa prasa opublikowała zdjęcia pojazdów. Za ich przygotowanie odpowiada regionalny oddział General Motors.

Chodzi o samochód typu crossover Chevrolet Traverse przebudowany na otwartą luksusową platformę panoramiczną, oszkloną jedynie od przodu. Pojazd napędza ponad 280-konny silnik benzynowy V6 z automatyczną skrzynią biegów. Kolor kolumbijskiego papamobile jest oczywiście biały. Trzy takie samochody będą woziły Franciszka w Bogocie, Medellín, Villavicento i Cartagenie.

Te same pojazdy prawdopodobnie posłużą także podczas jego wizyty w Peru i Chile w styczniu przyszłego roku oraz rok później podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.