Poszukiwanie bohaterów Holokaustu przed papieską wizytą w Ziemi Świętej

Wobec zbliżającej się pielgrzymki Benedykta XVI do Ziemi Świętej, Międzynarodowa Fundacja Raoula Wallenberga skierowała ogólnoświatowy apel o przekazywanie informacji na temat historii katolików, którzy ratowali Żydów w czasie Holokaustu.

Fundacja w specjalnym oświadczeniu wyjaśnia: „Podczas II wojny światowej wielu katolików – kobiet i mężczyzn – w całej Europie ryzykowało własnym życiem, by ratować Żydów prześladowanych przez nazistów. Tylko część z tej grupy została dotąd rozpoznana”.

Zadaniem fundacji jest organizowanie programów edukacyjnych i kampanii społecznych bazujących na wartościach solidarności i cywilnej odwagi ludzi ratujących Żydów przed Holokaustem. Fundacja stawia sobie za cel m.in. przekazywanie tych wartości młodszym pokoleniom.

Poszukiwania informacji na temat heroizmu katolików ratujących Żydów przed nazistami zbiegają się ze zbliżającą się pielgrzymką Benedykta XVI do Ziemi Świętej. Fundacja podaje w swoim oświadczeniu, że to jeden ze sposobów świętowania obecności papieża w tym regionie świata, a także symboliczny „braterski uścisk między katolikami i Żydami”.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja