Ponad 300 osób z 25 krajów świata bierze udział od 28 do 30 listopada w Rzymskim Spotkaniu Młodych.
Odbędzie się ono w ramach upamiętnienia 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, a jego uczestnicy będą się zastanawiać nad wpływem pontyfikatu papieża-Polaka na współczesne pokolenie młodych ludzi. Współorganizatorem wydarzenia ze strony polskiej jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i Fundacja "Świat na Tak".
Rzymskie Spotkanie Młodych zgromadzi aktywnych zawodowo i społecznie młodych ludzi z całego świata, którzy będą rozmawiać o wyzwaniach współczesności w myśl wezwania Jana Pawła II "Budujcie cywilizację miłości!”. Do uczestnictwa zaproszeni zostali młodzi ludzie w wieku 25–35 lat, ale szczególnie równolatkowie pontyfikatu Jana Pawła II. W ramach konferencji planowane są wykłady i warsztaty prowadzone przez wybitnych ludzi Kościoła, nauki, kultury i polityki, takich jak m.in. prof. Joaquín Navarro-Valls, Róża Thun, Krzysztof Zanussi, kard. Stanisław Ryłko, Bernard Margueritte i prof. Jean-Yves Naudet.
"Jest to okazja do spotkania ludzi myślących i czujących podobnie – tych, którzy «czynią sobie ziemię poddaną» i chcą to robić w łączności z Bogiem" - wyjaśnia Daniel Pieniek z Fundacji "Świat na Tak".
"Wykłady sesji plenarnej i dyskusje w grupach warsztatowych pomogą nam ocenić słuszność naszego postępowania i dokonywanych wyborów. Mając świadomość odpowiedzialności za siebie, własną rodzinę i społeczeństwo, powinniśmy właściwie przygotować się do podjęcia wyzwań współczesności" - dodaje.
Rzymskie Spotkanie Młodych odbywa się na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie. Jego organizatorami są: Fundacja „Świat na Tak", Fundacja „Family Hope for Tommorow", Centrum Myśli Jana Pawła II, Universita Europea Di Roma i Ateneo Pontificio Regina Apostolorum, przy współpracy z zakonem Legionistów Chrystusa.
Szczegółowe informacje o Rzymskich Spotkaniach Młodych na stronie www.rzymskiespotkaniamlodych.pl
"Służy jedności wszystkich członków jednego Ciała Chrystusa.”
We wtorek odbyła się szósta kongregacja generalna kardynałów.
Bazylika Matki Bożej Większej zajmuje szczególne miejsce na sakralnej mapie Rzymu.