Rzymskie Spotkanie Młodych upamiętni 30. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II

Ponad 300 osób z 25 krajów świata bierze udział od 28 do 30 listopada w Rzymskim Spotkaniu Młodych.

Odbędzie się ono w ramach upamiętnienia 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, a jego uczestnicy będą się zastanawiać nad wpływem pontyfikatu papieża-Polaka na współczesne pokolenie młodych ludzi. Współorganizatorem wydarzenia ze strony polskiej jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i Fundacja "Świat na Tak".

Rzymskie Spotkanie Młodych zgromadzi aktywnych zawodowo i społecznie młodych ludzi z całego świata, którzy będą rozmawiać o wyzwaniach współczesności w myśl wezwania Jana Pawła II "Budujcie cywilizację miłości!”. Do uczestnictwa zaproszeni zostali młodzi ludzie w wieku 25–35 lat, ale szczególnie równolatkowie pontyfikatu Jana Pawła II. W ramach konferencji planowane są wykłady i warsztaty prowadzone przez wybitnych ludzi Kościoła, nauki, kultury i polityki, takich jak m.in. prof. Joaquín Navarro-Valls, Róża Thun, Krzysztof Zanussi, kard. Stanisław Ryłko, Bernard Margueritte i prof. Jean-Yves Naudet.

"Jest to okazja do spotkania ludzi myślących i czujących podobnie – tych, którzy «czynią sobie ziemię poddaną» i chcą to robić w łączności z Bogiem" - wyjaśnia Daniel Pieniek z Fundacji "Świat na Tak".

"Wykłady sesji plenarnej i dyskusje w grupach warsztatowych pomogą nam ocenić słuszność naszego postępowania i dokonywanych wyborów. Mając świadomość odpowiedzialności za siebie, własną rodzinę i społeczeństwo, powinniśmy właściwie przygotować się do podjęcia wyzwań współczesności" - dodaje.

Rzymskie Spotkanie Młodych odbywa się na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie. Jego organizatorami są: Fundacja „Świat na Tak", Fundacja „Family Hope for Tommorow", Centrum Myśli Jana Pawła II, Universita Europea Di Roma i Ateneo Pontificio Regina Apostolorum, przy współpracy z zakonem Legionistów Chrystusa.

Szczegółowe informacje o Rzymskich Spotkaniach Młodych na stronie www.rzymskiespotkaniamlodych.pl

«« | « | 1 | » | »»