Ostatnie przygotowania na przyjęcie Benedykta XVI trwają także w Paryżu. Kościoły od dłuższego już czasu przyozdobione są banerami z programem papieskiej pielgrzymki, zachęcającymi do udziału w sobotniej Mszy na Placu Inwalidów.
Wielkie ekrany mają pomóc w lepszym przeżyciu tej Eucharystii, na którą można wejść bez żadnego biletu. Papieski ołtarz jest tam już niemal całkiem gotowy.
„Bardzo, bardzo czekamy, bo Papieża nie było we Francji już cztery lata – powiedziała Radiu Watykańskiemu Martina Cordel. Francuzka od 20 lat mieszkająca w Paryżu zapewniła, że wszystko zostanie przygotowane, gdyż ludzie się cieszą z jego przyjazdu. Wyraziła też nadzieję, że ta pielgrzymka Benedykta XVI skłoni ludzi do większej troski o miłość i pokój na świecie.
Francuzom z kolei może pomóc zbliżyć się do Kościoła, także w sensie częstszego uczestniczenia w liturgiach. Cordel, która była w Polsce przyznaje, że francuskie świątynie nie są tak pełne. „To nie znaczy, że nikt nie chodzi do kościoła, ale mniej niż w Polsce” – powiedziała Martina Cordel.
W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, Papież Franciszek mówił o męczennikach, oddających życie.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.