O. Lombardi: ŚDM w Madrycie znakiem nadziei, nie konfrontacji

Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie, tak samo jak w Sydney, będzie przesłaniem nadziei a nie konfrontacji - podkreśla watykański rzecznik prasowy.

Ks. Federico Lombardi SI zauważa, że choć wierzący muszą stawiać obecnie czoła wielu zewnętrznym trudnościom, to chrześcijaństwo nie przestaje być «dobrą nowiną». Na antenie Radia Watykańskiego wyjaśnił jednocześnie, że Dni Młodzieży wracają z powrotem do Europy m.in. dlatego, iż Afryka wciąż nie jest gotowa na zorganizowanie takiego spotkania chociażby ze względów bezpieczeństwa.

„Europa już wielokrotnie gościła Światowe Dni Młodzieży. Jest jednak kontynentem, na którym żywa wiara wciąż zmaga się z problemami nowoczesnego i zsekularyzowanego społeczeństwa” – powiedział ks. Lombardi. Przypomniał, że Papież często mówi o zagrożeniach związanych z utratą przez Europę jej fundamentalnych wartości wynikających z chrześcijańskiej tradycji oraz o wkładzie wiary w rozwój tego kontynentu.

Zdaniem rzecznika Watykanu będzie to jeden z tematów najbliższego Dnia Młodzieży w Madrycie, jednak nie będzie to próba jakiejkolwiek konfrontacji z tamtejszą rzeczywistością. Pamiętam wspaniałe Światowe Spotkanie Rodzin w Walencji i całkowicie pozytywne przesłanie Papieża, koncentrujące się na pięknie bycia chrześcijaninem i na pozytywnych treściach dla współczesnej rodziny. W czasach, kiedy rodzina przeżywa ogromne trudności, chrześcijaństwo nie przestaje być «dobrą nowiną».

Mówiąc o Dniu Młodzieży w Madrycie watykański rzecznik prasowy wyraził przekonanie, że jego duchem będzie przesłanie nadziei, orędzie wskazujące, iż wiara w ogromnej mierze buduje przyszłość naszych społeczeństw i całego świata.

«« | « | 1 | » | »»