Różaniec z Benedyktem XVI po łacinie

Radio Watykańskie przygotowało nagranie modlitwy różańcowej, odmawianej przez Benedykta XVI po łacinie.

Zestaw czterech płyt kompaktowych w cenie 15 euro jest do nabycia w siedzibie rozgłośni, a także w księgarni wydawnictwa Libreria Editrice Vaticana na Placu św. Piotra.

Inicjatywa, jak wyjaśnił dyrektor radia ks. Federico Lombardi, wychodzi naprzeciw życzeniom licznych jego słuchaczy, jak i innych rozgłośni katolickich na świecie. Przypomniał, że w czasie swego długiego pontyfikatu Jan Paweł II wielokrotnie odmawiał różaniec na żywo przed mikrofonami papieskiej rozgłośni „i wiele osób przyzwyczaiło się odmawiać tę modlitwę z papieżem”.

Przez dłuższy czas po wyborze Benedykta XVI Radio Watykańskie nie dysponowało nagraniem odmawianej przez niego modlitwy różańcowej po łacinie, tak by zaspokoić oczekiwania słuchaczy z innych krajów. Ks. Lombardi podkreślił, że papież „odmawia codziennie różaniec wraz ze swymi sekretarzami na spacerze, tym samym zaprasza nas do korzystania z tej modlitwy – modlitwy prostej, pokornej, codziennej, którą wszyscy mogą odmawiać z nabożeństwem i która pomaga nam w medytacji nad tajemnicami życia Chrystusa razem z Maryją, która jest oczywiście najbliższą osobą Chrystusa. „Oto wiec pobożność maryjna Benedykta XVI jawi się jako głęboka kontynuacja pobożności maryjnej Jana Pawła II” - powiedział dyrektora Radia Watykańskiego.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja