W niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania

W najbliższą niedzielę, 13 kwietnia cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kościół w Polsce modli się o powołania przez cały tydzień, zwany Tygodniem Modlitw o Powołania. W tym roku jego hasłem jest "Powołania w służbie Kościoła misyjnego".

Od 45. lat w Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli czwartą niedzielę Wielkanocną, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, a Kościół w Polsce od wielu lat przedłuża ten czas na cały tydzień.

W tym roku w związku z Tygodniem przygotowane zostały specjalne katechezy – dla rodziców, by potrafili wprowadzać swoje dzieci w wybór drogi życiowej oraz dla młodych w różnym wieku. Katechezy te będą okazją do postawienia sobie pytania o to, czemu warto poświęcić się w przyszłości.

Zaproponowany zostanie też cykl nabożeństw z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne oraz specjalne homilie, które m.in. pomogą zapoznać się z orędziem Benedykta XVI na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Orędzie to jest ostatnią częścią papieskiego tryptyku o powołaniach. Pierwsza jego cześć, wydana przed dwoma laty, poświęcona była powołaniom w służbie Kościoła jako wspólnoty, druga – w służbie misterium Kościoła. Trzecia akcentuje misyjność każdego powołania, niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób się ono realizuje.

Orędzie przypomina, że każdy ochrzczony i bierzmowany wezwany jest do głoszenia Ewangelii, choć w sposób szczególny misja ta związana jest z powołaniem kapłańskim i zakonnym. Benedykt XVI nawołuje do odpowiedzialności misyjnej i solidarności z narodami świata, do stałej katechizacji i formacji modlitewnej, wychowywania do wiary dojrzałej oraz do duchowego towarzyszenia młodym ludziom.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama