W najbliższą niedzielę, 13 kwietnia cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kościół w Polsce modli się o powołania przez cały tydzień, zwany Tygodniem Modlitw o Powołania. W tym roku jego hasłem jest "Powołania w służbie Kościoła misyjnego".
Od 45. lat w Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli czwartą niedzielę Wielkanocną, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, a Kościół w Polsce od wielu lat przedłuża ten czas na cały tydzień.
W tym roku w związku z Tygodniem przygotowane zostały specjalne katechezy – dla rodziców, by potrafili wprowadzać swoje dzieci w wybór drogi życiowej oraz dla młodych w różnym wieku. Katechezy te będą okazją do postawienia sobie pytania o to, czemu warto poświęcić się w przyszłości.
Zaproponowany zostanie też cykl nabożeństw z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne oraz specjalne homilie, które m.in. pomogą zapoznać się z orędziem Benedykta XVI na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Orędzie to jest ostatnią częścią papieskiego tryptyku o powołaniach. Pierwsza jego cześć, wydana przed dwoma laty, poświęcona była powołaniom w służbie Kościoła jako wspólnoty, druga – w służbie misterium Kościoła. Trzecia akcentuje misyjność każdego powołania, niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób się ono realizuje.
Orędzie przypomina, że każdy ochrzczony i bierzmowany wezwany jest do głoszenia Ewangelii, choć w sposób szczególny misja ta związana jest z powołaniem kapłańskim i zakonnym. Benedykt XVI nawołuje do odpowiedzialności misyjnej i solidarności z narodami świata, do stałej katechizacji i formacji modlitewnej, wychowywania do wiary dojrzałej oraz do duchowego towarzyszenia młodym ludziom.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.