Na prywatnych audiencjach Benedykt XVI przyjął trzech kenijskich biskupów przybyłych z wizytą "ad limina", a także abp. Paolo Pezziego z Moskwy wraz z jego bliskimi.
Ordynariusz archidiecezji Matki Bożej jako następca abp. Tadeusza Kondrusiewicza przyjął 27 października sakrę z jego rąk i odbył ingres do moskiewskiej katedry. Pracujący od 14 lat w Rosji abp Pezzi jest znany z dobrych relacji z przedstawicielami patriarchatu moskiewskiego. Wielokrotnie wyrażali oni zadowolenie z nominacji włoskiego duchownego sugerując polepszenie dzięki temu relacji katolicko-prawosławnych.
Te relacje mogą się poprawić także dzięki innemu Włochowi. Z wizytą w Rzymie katolickiego metropolity rosyjskiej stolicy zbiegła się wizyta w Moskwie Romano Prodiego. Włoski premier, obok umowy o dostawach rosyjskiego gazu zapowiedział podpisanie dokumentu w sprawie zwrotu patriarchatowi moskiewskiemu prawosławnej świątyni w Bari. Cerkiew, wystawiona na początku XX w. dla prawosławnych pielgrzymów odwiedzających tamtejsze sanktuarium św. Mikołaja, została po rewolucji bolszewickiej przejęta przez miasto. W marcu ma powrócić do prawowitych właścicieli.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.