Na prywatnych audiencjach Benedykt XVI przyjął trzech kenijskich biskupów przybyłych z wizytą "ad limina", a także abp. Paolo Pezziego z Moskwy wraz z jego bliskimi.
Ordynariusz archidiecezji Matki Bożej jako następca abp. Tadeusza Kondrusiewicza przyjął 27 października sakrę z jego rąk i odbył ingres do moskiewskiej katedry. Pracujący od 14 lat w Rosji abp Pezzi jest znany z dobrych relacji z przedstawicielami patriarchatu moskiewskiego. Wielokrotnie wyrażali oni zadowolenie z nominacji włoskiego duchownego sugerując polepszenie dzięki temu relacji katolicko-prawosławnych.
Te relacje mogą się poprawić także dzięki innemu Włochowi. Z wizytą w Rzymie katolickiego metropolity rosyjskiej stolicy zbiegła się wizyta w Moskwie Romano Prodiego. Włoski premier, obok umowy o dostawach rosyjskiego gazu zapowiedział podpisanie dokumentu w sprawie zwrotu patriarchatowi moskiewskiemu prawosławnej świątyni w Bari. Cerkiew, wystawiona na początku XX w. dla prawosławnych pielgrzymów odwiedzających tamtejsze sanktuarium św. Mikołaja, została po rewolucji bolszewickiej przejęta przez miasto. W marcu ma powrócić do prawowitych właścicieli.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.