Grając na fortepianie nuncjusz apostolski w Brazylii przyczyni się ratowania Puszczy Amazońskiej. Abp Lorenzo Baldisseri przekaże dochód z nagranej przez siebie płyty kompaktowej właśnie na pomoc temu wyniszczanemu regionowi Brazylii.
Krążek zostanie zaprezentowany oficjalnie 25 października w nuncjaturze w Brasilii. Znajdujące się na nim utwory abp Baldisseri wykonał w sierpniu w Castelgandolfo, gdzie zagrał na zaproszenie Benedykta XVI.
Jak wyznaje sam nuncjusz ideę nagrania płyty kompaktowej podsunął mu prałat Tymon Tytus Chmielecki, zawodowy wiolonczelista i jeden z jego współpracowników. Kompakt został nagrany w kwietniu br. w Teatrze Rubinsteina Stowarzyszenia Hebrajskiego w São Paulo. Na płycie, wśród jedenastu utworów, znajdują się także dzieła dwóch polskich kompozytorów: Michała Kleofasa Ogińskiego i Fryderyka Chopina.
Arcybiskup chce pomóc w ratowaniu Amazonii. Rok 2007 dedykowany jest przez Konferencję Episkopatu Brazylii właśnie Amazonii. Chciałbym się do tego osobiście przyczynić” – wyjaśnia nuncjusz. „Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży płyty zostaną przeznaczone na pomoc Kościołowi katolickiemu w Amazonii, jak też na uchronienie tego tak cennego dla naszej planety regionu Brazylii” – napisał na okładce płyty abp. Lorenzo Baldisseri.
W prezentacji płyty watykańskiego dyplomaty wezmą udział przedstawiciele episkopatu, a także brazylijskich władz. Żona prezydenta Brazylii, Marisa Letícia Lula da Silva, minister ochrony środowiska Marina da Silva i minister kultury Gilberto Gil, który jest znanym kompozytorem i muzykiem. Abp Baldisseri pełni misję dyplomatyczną w Brazylii od 2002 r.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.