Biskupi metropolii górnośląskiej oraz pochodzący ze Śląska sprawowali rano Mszę przy ołtarzu Katedry św. Piotra.
Z ordynariuszem gliwickim, bp. Janem Wieczorkiem koncelebrowało blisko stu księży, w tym m.in. kard. Stanisław Nagy oraz arcybiskupi Damian Zimoń, Alfons Nossol i Szczepan Wesoły. Kazanie na kanwie poematu Karola Wojtyły „Kościół” wygłosił bp Wiktor Skworc.
„Pielgrzymujemy w ten 16. dzień października najpierw do grobu św. Piotra, a potem do Sługi Bożego Jana Pawła II. Wspominamy dzień jego wyboru na Stolicę Piotrową, dzień, który stał się posadzką, skałą dla owiec” – mówił ordynariusz tarnowski. - Obecną Eucharystią pragniemy dziękować Bogu za dar tego człowieka, który nie przeminął, nie poddał się śmierci, ponieważ był „Totus Tuus”, ponieważ w życiu i w śmierci należał do Boga. Modląc się o jego rychłą beatyfikację pielgrzymi w Rzymie przeżywają szczególny dzień papieski – zauważył bp Skworc.
Ordynariusz tarnowski zachęcił, aby dążyć do świętości. Jako przykłady ukazał postacie świętych Jacka i Jadwigi oraz Sługi Bożego Jana Pawła II. Przy jego grobie po Mszy złożono biało-czerwoną wiązankę kwiatów oraz dwa zapalone znicze.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.