Rabin Irving Greenberg otrzyma honorowy tytuł Człowiek Pojednania 2007. Wręczenie nastąpi 16 października.
Irving Greenberg jest ortodoksyjnym rabinem, a ponadto uzyskał doktorat na Uniwersytecie Harvarda. Nauczał historii w Yeshiva University, utworzył Wydział Studiów Żydowskich w City College w City University of New York, przez wiele lat był przewodniczącym CLAL – Ogólnoamerykańskiego Centrum Edukacji Żydowskiej. W latach 2000-2002 był przewodniczącym Rady Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.
Rabin Greenberg jest znany jako autor refleksji o roli Holokaustu, jako teolog chrześcijaństwa i relacji żydowsko-chrześcijańskich, praktyk dialogu między judaizmem a chrześcijaństwem (od lat 1960-tych) oraz teoretyk pluralizmu religijnego.
Jego przodkowie pochodzą z Łomży. Rabin był kilka razy w Polsce, wygłaszając odczyty, ostatnio w trakcie tegorocznego Zjazdu Gnieźnieńskiego.
Tytuł CZŁOWIEKA POJEDNANIA jest przyznawany przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów osobom spoza Polski, które są szczególnie zasłużone dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego w Polsce, w uznaniu ich wyjątkowego wkładu w dzieło zbliżenia, lepszego poznania i pojednania chrześcijan i Żydów w Polsce.
Poprzednie tytuły otrzymali kolejno: Prof. Stephan Schreiner (Niemcy), Rabin Prof. Byron Sherwin (USA), Sir Sigmund Sternberg (Anglia), Ks. Prof. John Pawlikowski (USA), Rabin James Rudin (USA), Siostra Dominika Zaleska (Szwajcaria), Pani Tova Ben Tzvi (Izrael), Siostra Marie Thérèse Huget (Francja), Rabin Michael Schudrich (USA i Polska), Ks. Manfred Deselaers (Niemcy i Polska), Pani Halina Birenbaum (Izrael), Pan Jan Nowak-Jezioranski (USA i Polska), Pan Jerzy Kluger (Włochy), Ks. Prof. Hanspeter Heinz (Niemcy), Rabin Prof. Michael Signer (USA), Siostra Anne Denise Rinckwald (Francja i Polska).
Polska Rada Chrześcijan i Żydów jest członkiem Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów (International Council of Christians and Jews, ICCJ). Celem Rady jest działalność zmierzająca do wzajemnego zrozumienia chrześcijan i Żydów, przezwyciężanie stereotypów, szerzenie tolerancji i pogłębianie kontaktów międzyreligijnych.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.