Z okazji rozpoczynającej się 7 września wizyty Benedykta XVI nagrali oni płytę CD, na której śpiewają pieśni maryjne. Nagranie jest oryginalnym prezentem zarówno dla papieża, jak i dla pielgrzymów.
Przypisywane św. Augustynowi łacińskie słowa "Qui cantat, bis orat", czyli - kto śpiewa, modli się podwójnie - wzięli sobie do serca biskupi Austrii. Z okazji rozpoczynającej się 7 września wizyty Benedykta XVI nagrali oni płytę CD, na której śpiewają pieśni maryjne. Nagranie jest oryginalnym prezentem zarówno dla papieża, jak i dla pielgrzymów.
Biskupi austriaccy spotykają się kilka razy w roku na wspólnych obradach. Jeśli miejsca ich jesiennych i wiosennych zebrań plenarnych zmieniają się, to konferencja letnia odbywa się zawsze w maryjnym sanktuarium Mariazell. Program takich posiedzeń obejmuje nie tylko sprawy duszpasterskie, ale także codzienną liturgię mszalną i Liturgię Godzin.
W odprawianych wówczas w niewielkim kręgu nabożeństwach biskupi chętnie śpiewają (często bez towarzyszenia organów); na koniec zaś wykonują zawsze jakąś pieśń maryjną, często śpiewaną na glosy. Wieloletni dyrektor muzyczny wiedeńskiej katedry św. Szczepana Thomas Dolezal postanowił nagrać pieśni śpiewane przez biskupów wiosną tego roku w Marienkron i przygotować z tego niezwykły prezent dla papieża - powiedział KAI rzecznik Austriackiej Konferencji Biskupów Paul Wuthe. Jego zdaniem, "jest to chyba jedyny na świecie chór biskupów".
Na płycie, obok popularnych w Austrii pieśni maryjnych, zazwyczaj śpiewanych przez pielgrzymów przybywających do Mariazell, a tym razem przez miejscowych biskupów - w części słownej jest "świąteczna Ewangelia z Mariazell", którą czyta rektor sanktuarium o. Karl Schauer OP. Zamieszczono też na niej jedno z ostatnich kazań zmarłego przed trzema laty kard. Franza Königa nt. muzyce kościelnej. Nagranie zamykają bicie dzwonów bazyliki w Mariazell (w tym również dzwonu "Benedykt"), dzwonu "Pummerin" z wiedeńskiej katedry św. Szczepana oraz muzyka organowa.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.