Co Papież będzie robił w Austrii

Znany jest już wstępny program wizyty Ojca Świętego Benedykta XVI w Austrii.

Papież przybędzie do tego kraju 7 września. Będzie to druga pielgrzymka zagraniczna Następcy św. Piotra w tym roku, a siódma od początku pontyfikatu. Papieska podróż apostolska odbywać się będzie z okazji 850-lecia sanktuarium maryjnego w Mariazell.

Na początku tygodnia w Austrii przebywała watykańska delegacja na czele z Alberto Gasbarrim, organizatorem papieskich podróży zagranicznych. Zapoznała się ona ze stanem przygotowań do pielgrzymki. Przeprowadzono m.in. rozmowy w nuncjaturze apostolskiej, z przedstawicielami austriackiego Episkopatu oraz z kancelarią prezydenta Austrii.

Benedykt XVI przybędzie do Wiednia przed południem w piątek, 7 września. Ceremonia powitania odbędzie się na lotnisku międzynarodowym Schwechat. Około godz. 12.45 Papież spotka się z wiernymi na wspólnej modlitwie pod kolumną Matki Bożej na placu Am Hof w centrum miasta. Natomiast późnym popołudniem przewidziano spotkania z przedstawicielami życia społecznego i politycznego oraz korpusem dyplomatycznym.

W sobotę, 8 września, Biskup Rzymu uda się do sanktuarium w Mariazell. Tego dnia właśnie przypada - obchodzone po raz 850. - święto patronalne miejscowej bazyliki. Uroczysta Eucharystia na placu przed świątynią rozpocznie się o godz. 10.30. Jak poinformował ks. kard. Christoph Schoenborn, metropolita wiedeński, ta Msza św. będzie sprawowana w kilku językach, gdyż Mariazell jest "adresem europejskim", gdzie od wieków przybywają pielgrzymki katolików" nie tylko z Austrii, ale i z siedmiu krajów ościennych: Bośni, Chorwacji, Węgier, Polski, Słowacji, Słowenii i Czech.

Ostatniego dnia pielgrzymki, w niedzielę, 9 września, Ojciec Święty odprawi o godz. 10.00 Mszę św. na placu przed katedrą św. Szczepana w Wiedniu, a po jej zakończeniu odmówi z wiernymi modlitwę "Anioł Pański". Po południu o godz. 16.30 przewidziano wizytę Ojca Świętego w sanktuarium Krzyża Świętego w Heiligenkreuz, a po powrocie ok. godz. 17.30 spotkanie w sali koncertowej Wiednia z wolontariuszami pracującymi w instytucjach świeckich i kościelnych.

Oficjalny program podróży apostolskiej Ojca Świętego do Austrii Stolica Apostolska ogłosi prawdopodobnie pod koniec lipca.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg