Austria: Zanim przyjedzie Papież

Trwają przygotowania do papieskiej pielgrzymki do Austrii. W Wiedniu spotkał się powołany z tej okazji specjalny komitet biskupów - informuje Nasz Dziennik.

Obok spraw organizacyjnych w centrum obrad znalazły się przede wszystkim kwestie duchowego przygotowania do tego wydarzenia. Benedykt XVI odwiedzi Austrię w dniach 7-9 września.

Hasłem pielgrzymki będą słowa: "Patrzeć na Chrystusa". Ojciec Święty odwiedzi Wiedeń i złoży krótką wizytę w Heiligenkreuz. Głównym jednak jej celem będzie jubileusz 850-lecia istnienia Mariazell - największego maryjnego sanktuarium w Austrii.

- Są jeszcze karty wstępu na pielgrzymkę do Mariazell, ale trzeba się szybko zameldować - powiedział ks. kard. Christoph Schönborn. Arcybiskup Wiednia podkreślił, że 8 września Benedykt XVI przybędzie z pielgrzymką do Mariazell, "miejsca, które od stuleci ma wielkie znaczenie dla wiernych w Europie Środkowej i w którym można doświadczyć, że 'Europa ma duszę'".

Austriaccy księża biskupi zwracają uwagę, że podczas spotkań z Ojcem Świętym wierni z Austrii i krajów ościennych będą rozważali, jaką przyszłość ma Europa, której nie można zrozumieć bez jej chrześcijańskich korzeni. Poddane zostaną refleksji kwestie: w jaki sposób chrześcijanie mogą dziś świadczyć o swojej wierze i przejmować odpowiedzialność za świat, a także jak w Kościele i świecie ludzie mogą odnaleźć sens i perspektywy na przyszłość.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama