Abp Pena: Papieska wizyta ożywi naszą wiarę

Pielgrzymka Benedykta XVI da nowy impuls do odważnej ewangelizacji Ameryki Łacińskiej. Przekonany jest o tym arcybiskup Niterói, Alano Maria Pena.

Wg niego podróż będzie miała dwa wymiary. Papież zostawi swe wskazania dla Kościoła w Brazylii. A ponieważ weźmie udział w Konferencji Ogólnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów, jego przesłanie będzie miało uniwersalny charakter.

Abp Pena wskazał, że Kościół na tym kontynencie potrzebuje umocnienia i zachęty. Sekularyzacja, kryzys wartości i coraz powszechniejsza kultura śmierci dotykają także tamtejsze społeczeństwo. Według brazylijskiego hierarchy należy odkryć nowe sposoby głoszenia Ewangelii oraz zastanowić się nad miejscem i rolą chrześcijan na kontynencie amerykańskim.

W świetle Ewangelii trzeba spojrzeć nie tylko na poczęte życia, ale także kwestię wychowania dzieci i młodzieży oraz zapewnienie opieki ludziom starszym. Abp Pena wskazał, że nawet na tak chrześcijańskim kontynencie jak Ameryka Łacińska coraz bardziej do głosu dochodzi kultura starająca się wyrugować Boga z życia jednostek i społeczeństw. Stąd jak zaznaczył brazylijski hierarcha, potrzeba by papieska podróż pomogła Kościołowi z nową siłą i zapałem głosić Ewangelię.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama